• Yada Aşıdaki formu doldur

Isı Yalıtımı Nedir?

Mantolama

Sıcak ya da soğuk havanın ısı köprüleri vasıtası ile konutların içine girmesini ya da çıkmasını engellemek adına yapılan işlemlerdir. Sürekli artan enerji faturaları ısınma için ayrılan bütçeleri de arttırmaktadır. Tüketilen toplam enerjinin 1/3 kadar oranının konutlar için sarf edildiği düşünüldüğünde ısı yalıtımı artık bir ihtiyaç durumuna gelmiş bulunmaktadır

Binalarımız kışın soğur, yazın ise ısınır. Kışın kömür, doğalgaz gibi yakıtlar kullanarak evimizi soğumaması için ısıtır, yazın ise ısınan evimizi klimalarla soğuturuz. Isı yalıtımı, kışın ısınmak yazın da serinlemek için harcadığımız enerjiyi azaltmak ve daha rahat ortamlarda yaşamak amacıyla binaların dış cephe duvarları, cam ve doğramaları, çatıları, döşemeleri ve tesisatlarında, ısı geçişini azaltan önlemler almaktır.

Binaların saydam kısımlarında farklı cam ve doğrama türleri seçilebilirken, opak kısımlar olarak değerlendirilen dolu bölgelerde ise (tavan, taşıyıcı sistem, duvar ve zemin döşemesi) farklı kalınlık ve türde ısı yalıtım malzemeleri kullanılarak yapılabilir.

Isı Yalıtımının Faydaları nelerdir?

  • Yönetmeliklere uygun yapılacak ısı yalıtımı, ısınma veya serinleme amacıyla yaptığımız harcamalardan ortalama % 50 tasarruf ederek yazın serin kalmaya kışın daha iyi ısınmaya imkân sağlar.

  • Dengeli oda sıcaklıkları yaratarak konforlu ve sağlıklı mekânlar oluşturur.

  • Evlerde küflenme, siyah leke ve mantar oluşmasına neden olan yoğuşmayı (terlemeyi) önler.

  • Isı yalıtımıyla ayrıca yakıt tüketimi ve dolayısıyla atık gazlar azaltılarak çevrenin korunmasına katkıda bulunulur.

DIŞ CEPHE MANTOLAMA TALEBİ

En kısa sürede size dönüş sağlayacağız.

  • Aydın Hatboyu Cd. NO 428, Seyhan Mahalllesi Buca/İzmir

Hakkımızda

51 yılı aşkın süredir devam eden yapı market toplu ve perakende satış mağazamızda hizmet vermekle birlikte, tadilat, tamirat, işlerinizi de itina ile yürütmekteyiz.

Referanslar